Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
Enersistem – Endüstriyel Isıtma Sistemleri

Enersistem 1984 yılında enerji, enerji tasarrufu, yanma ve yanma kontrolu konularında deneyimli bir grup mühendis tarafından Ankara’da kuruldu.

Şirket kuruluşundan önce, kurucular Dünya Bankası’nca finanse edilen ve “Türk Sanayiinde Enerji Tasarrufu” konulu projede 3 yıl görev aldılar.

Bu proje kapsamında Türk Sanayiinde tüketilen enerjinin %20 sine eşdeğer tüketime sahip 15 büyük kuruluş enerji tüketimleri, kayıplar, geri kazanım imkanları açısından incelenmiş ve buna ait fizibilite raporları hazırlanmıştır.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bu çalışma neticesinde kazanılan bilgi ve deneyim Enersistem’in alt yapısını ve kuruluş amacını oluşturmuşur. Bu anlamda, 1990 yılından itibaren öncelikle doğalgaz ve sonra da lpg yakıtlarının sağladığı imkanlarla, tamamı enerji tasarrufu sağlayıcı ve enerji verimliliği yüksek sistem ve ekipmanlar, genel çerçevesi ile endüstriyel ısıtma, Enersistem‘in temel faaliyet konusunu oluşturmuştur.

Bunlardan bugün en yaygın bilinen ve kullanılanı, ülkemizde 1989 yılında ilk olarak Enersistem tarafından tanıtılan, Gaz Yakıtlı Borulu Radyant Isıtma Sistemleridir. Firmamız bu konuda 12 yılı aşkın bir süredir Avrupa lideri Ambirad-İngiltere firmasının ürünlerinin satışını yapmaktadır.

Firmamız, Ankara ofisinin yanısıra Mayıs 1993’de İstanbul ofisini hizmete açmıştır. Sürekli yükselen başarı grafiğinin bir neticesi olarak Mayıs 1998’de İstanbul ofisini kendine ait yeni binasına taşımıştır.

Bugün iki ofis, altısı mühendis toplam yirmi kişilik kadro ile Türkiye çapında hizmet veren Enersistem, aynı zamanda kendisi ile özdeş, uzman ve sorumlu hizmet anlayışına sahip dost firmalarla da hizmetlerini paylaşarak, uygulama ve tanınmışlığını her geçen gün daha yaygınlaştırmaktadır.

Günümüzün en etkin ve çağdaş tanıtım / iletişim araçlarından birisi olan internet ortamında tanıtımını yaptığımız ürün ve hizmetlerimiz konusunda detay bilgi ve görüşme talebiniz için hizmetinizdeyiz.

Saygılarımızla,

Çözüm Ortağınız
  • Açıklama
  • Açıklama
  • Açıklama
  • Açıklama

Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr. Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr.

Nasıl Çalışıyoruz
Soru 1 ?

Açıklama

Soru 2 ?

Açıklama